pixel Autowereld.com - Over audi en alle andere merken
autowereld.com
Autowereld.com - Het online automagazine voor de moderne automobilist
Tuning & Styling
Tuning & Styling BMW 1-serie M Coupé - Test G-Power BMW 1M Coupé overtreft M3
Tuning & Styling BMW 1-serie M Coupé - Test G-Power BMW 1M Coupé overtreft M3
Tuning & Styling BMW 1-serie M Coupé - Test G-Power BMW 1M Coupé overtreft M3
Tuning & Styling BMW 1-serie M Coupé - Test G-Power BMW 1M Coupé overtreft M3
artikel doorsturenArtikel doorsturen
Artikel afdrukkenArtikel afdrukken
 
Zie ook
»
Meer tuning & styling
»
Dossier: BMW
 
»
Dossier: BMW 1-serie Coupé
»
Nieuwprijzen BMW 1-serie Coupé
G-Power BMW 1M Coupé overtreft M3
maandag 27 augustus 2012 | Tuning BMW 1-serie M Coupé
Een dezer dagen zal de productie van de 1-serie M Coupé gestopt worden. Een spijtig en opmerkelijk gegeven gezien z’n populariteit, maar BMW’s besluit staat vast. Dat weet ook G-Power en wilde daarom niets liever dan het M-model een waardig afscheid geven.
Zoals het G-Power betaamd doet het dit door een auto zoveel mogelijk pk’s mee te geven. Het werden er zelfs zoveel dat hun opgefokte BMW 1-serie M Coupé het vermogen van de M3 overstijgt. Namelijk 435 pk brengen diens achterbanden op de weg, liefst 95 pk meer dan het af fabriek-exemplaar. Opmerkelijk is dat de vermogenswinst wordt bereikt door een compressor terwijl de 3.0 liter zes-in-lijn van de 1M over turbo’s beschikt, een heel ander soort drukvuller. Dat dit toch mogelijk is komt omdat de ASA-supercharger van G-Power nauw verwant is aan de turbocompressor van BMW; beide varianten maken gebruik van een centrifugaal-compressor om de motorboost op te bouwen.

Fraaie cijfers
Het zal geen verrassing zijn dat de 1-serie M Coupé van G-Power ervandoor stuift als een malloot. Wat wil je als het koppel ook nog eens torenhoog is, niet minder dan 590 Nm. Accelereren naar 100 km/h duurt slechts 4,5 seconden. En 280 km/h zou zonder moeite te bereiken zijn. De topsnelheid van de auto bedraagt 300 km/h.

Overige verwennerijen
Tot de andere ingrepen ten gunste van het vermogen behoren een op maat gesneden motormanagement en een uitlaatsysteem van titanium met eindstukken van hetzelfde materiaal of carbon. Ongeacht de keuze van de klant is de meerwaarde er volgens G-Power niet minder om. Het systeem zet een extra sportieve keel op zodra het gaspedaal wordt beroerd en schreeuwt er pas echt lekker op los wanneer de doorvoor bestemde knop vanuit het interieur wordt omgezet. Bovendien scheelt de uitlaat van G-Power nog gewicht ook, 20 kilogram om precies te zijn. Verder kan, voor wie dat wenst, de remmerij aangepakt worden met grotere schijven en meer remklauwen met meer en betere zuigers. De keramische schijven vormen het paradepaardje op dit gebied. Voor een nog betere wegligging biedt G-Power dan weer hun adaptieve ophanging met liefst negen verschillende modi.

 
tuning: BMW M6
Vorsteiner stipt BMW M6 bij met carbon
tuning: BMW M3 GTS
G-Power M3 GTS onder de loep genomen
» Ook nieuwe BMW X5 M50d laat zijn gezicht zien (autonieuws)  
» Beestachtig uitbundig: Hamann Tycoon II M (tuning)  
» BMW’s Competition Package voor M5 en M6 (autonieuws)  
» BMW doet gefacelifte 5-serie en M5 uit de doeken (autonieuws)  
» BMW 3-serie door JMS (tuning)  
Meer Tuning & Styling nieuws
 
:Toe aan verfrissing?
Heerlijk in de wind met een Webasto open dak »
tuning:BMW 3-serie
BMW 3-serie door JMS »
tuning:Maserati GranCabrio
Novitec en Maserati GranCabrio: veel meer pk’s! »
tuning:BMW M6
Vorsteiner stipt BMW M6 bij met carbon  »
tuning:Alfa Romeo 4C
Alfa Romeo 4C voor het eerst onder handen genomen »
pixel autowereld eind autowereld autowereld pixel
pixel pixel

Copyright 2000 - 2012 Autowereld.com | Adverteren | Redactie & Contact | Sitemap | Cookie & Privacy Statement | rss
 

Creditcard| Parkeren Schiphol | Spamfilter

Lease uw lease auto bij Justlease.nl | Alles op het gebied van online auto lease

Strato webhosting

Webhosting by Strato

     

pixel pixel