pixel Autowereld.com - Over audi en alle andere merken

autowereld.com
Autowereld.com - Het online automagazine voor de moderne automobilist
Autotechniek BMW 1-serie waterstofhybride  
Autotechniek BMW 1-serie waterstofhybride - Test BMW presenteert 1-serie waterstofhybride
Autotechniek BMW 1-serie waterstofhybride - Test BMW presenteert 1-serie waterstofhybride
Autotechniek BMW 1-serie waterstofhybride - Test BMW presenteert 1-serie waterstofhybride
Autotechniek BMW 1-serie waterstofhybride - Test BMW presenteert 1-serie waterstofhybride
Autotechniek BMW 1-serie waterstofhybride - Test BMW presenteert 1-serie waterstofhybride
artikel doorsturenArtikel doorsturen
Artikel afdrukkenArtikel afdrukken
 
Zie ook
»
Meer autotechniek
»
Dossier: BMW
 
»
Dossier: BMW 1-serie 3-deurs
»
Nieuwprijzen BMW 1-serie 3-deurs

BMW presenteert 1-serie waterstofhybride

vrijdag 26 maart 2010
Al 25 jaar wordt bij BMW Forschung und Technik in het diepste geheim gewerkt een nieuwe technieken. De laatste tien jaar is waterstof één van de belangrijkste pijlers. Met het jubileum van dit bedrijfsonderdeel van BMW tonen de Duitsers een vergevorderd prototype met waterstofhybride-aandrijving.
Samen met Mercedes en General Motors loopt BMW voorop als het om waterstof gaat. Zo ver voorop zelfs dat er van de waterstof-aangedreven 7-serie al een klein aantal modellen geproduceerd is. Tot grootschalige productie is het nog nooit gekomen. Waterstof staat feitelijk nog steeds in de kinderschoenen en heeft nog de nodige kinderziektes te overwinnen. Dat er achter de schermen hard gewerkt wordt aan serieproductie is inmiddels geen geheim meer, maar wat dat precies inhoudt willen de fabrikanten nog graag binnenskamers houden. BMW gunt ons echter een voorproefje.

Benzinemotor en brandstofcel
De auto zoals op de foto´s te zien is lijkt in eerste instantie een doodnormale 1-serie. Maar niets is minder waar. Dit model is namelijk voorzien van vooruitstrevende, hypermoderne en momenteel nog peperdure techniek. Onder de motorkap ligt een 120 pk sterke benzinemotor welke de voorwielen aandrijft. Op zich al bijzonder aangezien een 1-serie normaal gesproken zijn kracht via de achterwielen overbrengt. Echt uniek is het model vooral dankzij de hybridetechniek in combinatie met een brandstofcel.

Ideale combinatie
De combinatie is volgens BMW ideaal. Normaal gesproken heb je bij een hybride te maken met een accupakket dat slechts voor een paar kilometer stroom kan bieden om geheel elektrisch te rijden. Bij een brandstofcel kun je de ruimte waar normaal de accu´s liggen gebruiken voor de waterstoftanks waarmee een veel grotere actieradius te behalen valt. En zijn de waterstoftanks leeg dan kunnen die (in de toekomst) bij ieder tankstation gevuld worden. Geen waterstofstation in de buurt? Dan kan gewoon op enkel de benzinemotor doorgereden worden.

Ingewikkeld
Momenteel is BMW volop aan het testen met deze nieuwe vorm van alternatieve brandstoffen. De fabrikant combineert hiermee de voordelen van een efficiënte benzinemotor met hybridetechniek en een brandstofcel. Het wordt steeds ingewikkelder...
spyshots: BMW 1-serie
Nieuwe 3-deurs BMW 1-serie langer op de markt
autonieuws: BMW 1-serie
Nieuwe motoren en uitvoeringen BMW 1-serie (Coupé)
» Details over nieuwe BMW 1-serie ontfutseld (spyshots)  
» Eerste beelden nieuwe BMW 1-serie (spyshots)  
» BMW gunt ons een stijlvolle zomer (lifestyle)  
» Nu ook motortuning bij BMW Performance (tuning)  
» BMW Performance accessoires voor 1-serie (autonieuws)  
» BMW 123d: Hot hatch met dieselmotor (rijimpressies)  
Meer autotechniek
 
techniek:Head-up display
GM werkt aan tweede generatie head-up display »
techniek:RUTH van Ford
RUTH drijvende kracht achter de Ford-beleving  »
techniek:Bob van Volvo
“Iemand moet het doen!”, aldus Bob van Volvo  »
techniek:BMW en turbotechniek
BMW en hun turbo´s: om draaierig van te worden! »
techniek:Elektromotive EBConnect
Eerste betaalpaal voor elektrische auto´s »
pixel autowereld eind autowereld autowereld pixel
pixel pixel Copyright © 2000 - 2010 Autowereld.com | Adverteren | Redactie & Contact | Sitemap | Goedkoop parkeren op Schiphol | rss
Managersonline.nl | Autowereld.com (BE) | Cabriowereld.com | Spyshots.nl | Modelauto's | Credit card vergelijk | Specials Autosalon van Parijs
Populaire modellen: Audi A1 | BMW X3 | Citroen DS3 | Hyundai ix35 | Mercedes SLS AMG | Peugeot 508 | VW Polo (Bluemotion)
pixel pixel