pixel Autowereld.com - Over audi en alle andere merken

autowereld.com
Autowereld.com - Het online automagazine voor de moderne automobilist
Autonieuws Mitsubishi ASX  
Autonieuws Mitsubishi ASX - Test Meer details en beelden Mitsubishi ASX
Autonieuws Mitsubishi ASX - Test Meer details en beelden Mitsubishi ASX
Autonieuws Mitsubishi ASX - Test Meer details en beelden Mitsubishi ASX
Autonieuws Mitsubishi ASX - Test Meer details en beelden Mitsubishi ASX
artikel doorsturenArtikel doorsturen
Artikel afdrukkenArtikel afdrukken
 
Zie ook
»
Meer autonieuws
»
Dossier: Mitsubishi
 
»
Dossier: Mitsubishi ASX

Meer details en beelden Mitsubishi ASX

woensdag 24 februari 2010
Mitsubishi presenteert tijdens de Autosalon van Gevève een nieuwe compacte crossover. Nieuw voor de Europese markt tenminste, want het model rijdt sinds het begin van dit jaar al rond in Japan als RVR.
Het is niet de eerste keer dat de ASX bij ons te zien is. De Japanse fabrikant toonde in oktober van vorig jaar al de eerste schetsen, kort daarna lekten de eerste patentfoto’s uit en nog voor de jaarwisseling overhandigde het bedrijf ons de eerste officiële beelden van de Japanse variant. Dat de Europese variant over een afwijkende naam beschikt liet de marketingmachine begin januari doorschemeren. Pas vlak voor het officiële debuut van de ASX maakt Mitsubishi enkele details van de crossover openbaar.

Twee motoren vanaf debuut

Mitsubishi doet met de ASX een directe aanval op de Nissan Qashqai die in Europa een behoorlijk succesnummer blijkt te zijn. De nieuwe Mitsubishi heeft onderhuids duidelijke overeenkomsten met zijn grote broer - de Outlander - die op hetzelfde ‘Project Global’ platform staat. Zodoende ligt het dan ook voor de hand dat de ASX met twee- en vierwielaandrijving te bestellen is. Vanaf de introductie zal de crossover leverbaar worden met een tweetal motoren, waaronder zowel een diesel- als een benzinemotor. De gloednieuwe en zelf ontwikkelde 1.8 liter turbodieselmotor levert een vermogen van 150 pk en zal in een later stadium vermoedelijk ook als afgezwakte versie naar ons land komen. Of er ook nog een tweede benzinemotor aan het gamma wordt toegevoegd is nog niet bekend. Voorlopig zal de 116 pk sterke 1.6 liter motor de enige leverbare benzine consumerende ASX blijven.

De Mitsubishi ASX beleeft tijdens de Autosalon van Genève haar publieksdebuut. Vanaf juni zal het model in de showroom van de lokale dealer te vinden zijn.
rijimpressies: Mitsubishi ASX
Mitsubishi ASX
autonieuws: Mitsubishi ASX
Prijzen Mitsubishi ASX bekend gemaakt
» Nieuwe Mitsubishi ASX uitgelicht (autonieuws)  
» Compacte crossover van Mitsubishi heet ASX (autonieuws)  
» Officieel: Mitsubishi RVR (Outlander Sport) (autonieuws)  
» Specificaties en prijzen vernieuwde Mitsubishi Outlander (autonieuws)  
» Mitsubishi´s crossover deels onthuld (autonieuws)  
» Mitsubishi toont hun Qashqai op papier (autonieuws)  
Meer nieuws van deze week
 
tuning:Volkswagen Touareg
Lager en breder: Volkswagen Touareg by JE Design »
autonieuws:Hyundai ix20
Hyundai onthult nieuwe ix20 in Parijs »
spyshots:Ford Fiesta SUV
Wat doet Ford nu!? Baby Kuga onderweg! »
autonieuws:Citroën C4 Picasso (facelift)
Vernieuwde Citroën C4 Picasso »
spyshots:Bentley Continental GT
Onthullend: Bentley trekt Continental GT strak »
pixel autowereld eind autowereld autowereld pixel
pixel pixel Copyright © 2000 - 2010 Autowereld.com | Adverteren | Redactie & Contact | Sitemap | Goedkoop parkeren op Schiphol | rss
Managersonline.nl | Autowereld.com (BE) | Cabriowereld.com | Spyshots.nl | Modelauto's | Credit card vergelijk | Specials Autosalon van Parijs
Populaire modellen: Audi A1 | BMW X3 | Citroen DS3 | Hyundai ix35 | Mercedes SLS AMG | Peugeot 508 | VW Polo (Bluemotion)
pixel pixel