pixel Autowereld.com - Over audi en alle andere merken
autowereld.com
Autowereld.com - Het online automagazine voor de moderne automobilist
Autonieuws Exagon Furtive eGT  
Autonieuws Exagon Furtive eGT - Test Exagon heeft Furtive eGT showroomklaar
Autonieuws Exagon Furtive eGT - Test Exagon heeft Furtive eGT showroomklaar
Autonieuws Exagon Furtive eGT - Test Exagon heeft Furtive eGT showroomklaar
Autonieuws Exagon Furtive eGT - Test Exagon heeft Furtive eGT showroomklaar
Autonieuws Exagon Furtive eGT - Test Exagon heeft Furtive eGT showroomklaar
artikel doorsturenArtikel doorsturen
Artikel afdrukkenArtikel afdrukken
 
Bij dit artikel
+
Fotogallery
 
Zie ook
»
Meer autonieuws

Exagon heeft Furtive eGT showroomklaar

vrijdag 28 september 2012
Fisker en Tesla krijgen concurrentie uit Frankrijk. Op het Autosalon van Parijs heeft Exagon Motors de definitieve Furtive eGT onthuld, exact twee jaar na de voorstelling van het prototype op dezelfde beurs.
fotoshow bekijk fotogallery »
Visueel mag de Exagon Furtive eGT er zijn. Gelegen onder de verschillend verkrijgbare lakkleuren zit een carrosserie dat grotendeels is opgetrokken uit lichte materialen. Veel aluminium en koolstofvezel heeft Exagon ingeslagen voor de productie van hun benjamin. Onder de wulp geboetseerde carrosserie schuilt een aandrijflijn die hoofdzakelijk elektrisch wordt aangedreven. Er is ook een benzinecentrale aan boord en die brengt je zo’n 400 kilometer ver op een volle tank, maar verder is het bedrijf opvallend stil over de verbrandingsmotor.

Hoogspanning
De Fransen hebben liefst dat de Furtive elektrisch gereden wordt. Exagon vestigt dan ook liever de aandacht op de twee elektromotoren afkomstig van Siemens. Die zijn per stuk goed voor 136 pk en 480 Nm. Dat is minder dan eerder werd aangenomen maar gelukkig heeft dit geen effect gehad op de prestaties. Wanneer het maximale van de batterijen wordt gevraagd kan de Furtive zoals door Exagon geambieerd een sprint naar 100 km/h afhaspelen in 3,5 seconden. Pieken zou de eGT kunnen bij 287 km/h. Er is echter besloten de auto af te regelen op 250 km/h.
Door het ontbreken van een versnellingsbak voor de elektromotoren hebben deze een minder gunstig verloop dan verbrandingsmotoren. Bij een constante snelheid van 50 km/h geraak je nog 400 km ver, maar 200 km is al optimistisch als je 130 km/h aanhoudt.

Exagon Motors verwacht de productie van de Furtive eGT nog voor 2013 op te starten. Prijzen zijn er nog niet.

 
 
 
Meer nieuws van deze week
 
:Win Fast & Furious prijzen!
Een schitterend prijzenpakket »
autonieuws:Renault Twin´Run
Renault Twin’Run: erg geestig, maar niet lachwekkend »
autonieuws:Audi A3 Limousine
Audi A3 Limousine bestelbaar vanaf € 28.500,-  »
autonieuws:Lotus Exige S Roadster
Lotus Exige S Roadster is lichter dan gedacht »
autonieuws:Tesla
Tesla betaalt lening van 451 miljoen dollar terug »
pixel autowereld eind autowereld autowereld pixel
pixel pixel

Copyright 2000 - 2013 Autowereld.com | Adverteren | Redactie & Contact | Sitemap | Privacy Statement | rss
 

Creditcard | Specials Autosalon van Geneve | Parkeren Schiphol
Lease uw lease auto bij Justlease.nl | Alles op het gebied van online auto lease

Strato webhosting

Webhosting by Strato

     

pixel pixel