pixel Autowereld.com - Over audi en alle andere merken
autowereld.com
Autowereld.com - Het online automagazine voor de moderne automobilist
Autonieuws Autoverkopen juli 2012  
Autonieuws Autoverkopen juli 2012 - Test Kwart minder auto’s verkocht in juli
artikel doorsturenArtikel doorsturen
Artikel afdrukkenArtikel afdrukken
 
Zie ook
»
Meer autonieuws

Kwart minder auto’s verkocht in juli

donderdag 2 augustus 2012
De branche zag de bui al hangen vanwege gewijzigde belastingregels, en nu blijkt inderdaad dat er aanzienlijk minder auto’s over de toonbank zijn gegaan. Juli was goed voor slechts 31.078 nieuwe registraties en dat is maar liefst 26% minder dan dezelfde maand vorig jaar.
Per 1 juli zijn de meeste auto’s duurder geworden als gevolg van gewijzigde heffingsregels en dat heeft afgelopen maand voor aanzienlijk minder bezoeken aan de autodealers geleid. Maar liefst 26,2% moest autoverkopend Nederland inleveren in vergelijking met juli vorig jaar. Gerekend over de eerste zeven maanden van dit jaar zijn er 362.515 nieuwe personenauto’s geregistreerd, tegen 370.441 stuks over dezelfde periode in 2011. Dit komt neer op een daling van 2,1%.

Best verkochte merken
Kijken we naar de verkopen op merkniveau dan voert Volkswagen de lijst aan. Zij verkochten in juli 4.602 nieuwe auto’s en hebben daarmee een marktaandeel van 14,8%. Nummer twee in de top-5 van best verkopende merken is Renault met 3.237 registraties (10,4% marktaandeel). Ook Toyota deed het lekker afgelopen maand (2.900/9,3%). Peugeot en Ford nemen respectievelijk plek 4 en 5 in. De Fransen konden 2.420 nieuwe klanten bijschrijven, terwijl dit er voor de Amerikanen 2.363 waren.

Beste verkochte modellen
Door het verhogen van de CO2-grenzen is de top-5 enkel gevuld met zuinige en schone auto’s aangevoerd door de Renault Mégane. Daarvan werden er volgens de meest recente cijfers in juli 1.962 verkocht. De Volkswagen Up! pakt het zilver met 1.409 nieuwe eigenaren en brons is er voor de Polo, ook van Volkswagen uiteraard (1.382). Net naast het podium grijpt de Toyota Yaris (1.025 stuks) en hekkensluiter is de Ford Ka met 1.010 nieuw verkochte exemplaren.

 
 
 
Meer nieuws van deze week
 
rijimpressies:Ford Fiesta
Ford Fiesta »
tuning:Audi R8 V10
Abt doet Audi R8 V10 opnieuw  »
autonieuws:BMW 2-serie
Daar aan de waterkant: naakte BMW 2-serie!  »
autonieuws:Skoda Superb
Skoda Superb en Superb Combi krijgen vanafprijs »
autonieuws:Citroën C4 Picasso
Eerste prijzen Citroën C4 Picasso bekend »
pixel autowereld eind autowereld autowereld pixel
pixel pixel

Copyright 2000 - 2013 Autowereld.com | Adverteren | Redactie & Contact | Sitemap | Privacy Statement | rss
 

Creditcard | Specials Autosalon van Geneve | Parkeren Schiphol
Lease uw lease auto bij Justlease.nl | Alles op het gebied van online auto lease

Strato webhosting

Webhosting by Strato

     

pixel pixel