pixel Autowereld.com - Over audi en alle andere merken
autowereld.com
Autowereld.com - Het online automagazine voor de moderne automobilist
Autonieuws Toyota - grooste autofabrikant  
Autonieuws Toyota - grooste autofabrikant - Test Toyota stevent af op de grootste
artikel doorsturenArtikel doorsturen
Artikel afdrukkenArtikel afdrukken
 
Zie ook
»
Meer autonieuws
»
Dossier: Toyota
 

Toyota stevent af op de grootste

donderdag 26 juli 2012
Japanners, een vastberaden volk is het. Neem de mensen bij Toyota. Begin 2011 overkwam hen één van de grootste natuurrampen uit historie, kort daarna beweren ze gauw weer aan de top te staan. Afgaande op de verkoopcijfers tot dusver lijken ze inderdaad weer de grootste autofabrikant te worden.

Door een allesvernietigende tsunami in maart vorig jaar moest Toyota enige tijd de autoproductie stilleggen met als gevolg dat General Motors uiteindelijk aan de haal ging met de titel grootste autofabrikant van de wereld. Zelfs Volkswagen streefde de Japanse gigant voorbij. Kort na de ramp had Toyota er vertrouwen in opnieuw de grootste te worden zodra de productie weer op volle toeren zou lopen. Afgaande op de cijfers over de eerste helft jaar van dit jaar konden ze daarin wel eens gelijk gaan krijgen. De Japanners hebben tot dusver bijna 5 miljoen auto’s geproduceerd. General Motors volgt met 300.000 stuks minder en Volkswagen komt niet verder dan 4,45 miljoen eenheden. De cijfers komen overigens van de fabrikanten zelf, dus geheel onafhankelijk zijn ze niet.

9 miljoen
Dat de strijd om de grootste wederom tussen deze drie gaat is vrijwel zeker. Wil Toyota GM aftroeven dan zal het meer dan 9 miljoen auto’s moeten slijten. De prognoses van het Amerikaanse concern geven aan dat zij dit aantal, net als vorig jaar, gaan halen namelijk. Volkswagen kan de verkoopstrijd tussen de twee traditionele grootsten behoorlijk bijbenen, maar zal waarschijnlijk wederom niet als lachende derde eindigen; daarvoor komen de Duitsers nog iets te kort. Maar hoelang zal dat nog duren?

 
 
 
tuning: Devolro Diablo
Lachend natuurrampen tegemoet met de Devolro Diablo
autonieuws: Toyota EV P002
Elektrische Toyota EV P002 keert terug naar Pikes Peak
» Alles in één: Toyota ME.WE (autonieuws)  
» Toyota FT86 Open (wallpapers)  
» Toyota FT86 Open (wallpapers)  
» Toyota FT86 Open (wallpapers)  
» Gelimiteerde Toyota GT86 Cup Edition (autonieuws)  
Meer nieuws van deze week
 
:Win Fast & Furious prijzen!
Een schitterend prijzenpakket »
autonieuws:Renault Twin´Run
Renault Twin’Run: erg geestig, maar niet lachwekkend »
autonieuws:Audi A3 Limousine
Audi A3 Limousine bestelbaar vanaf € 28.500,-  »
autonieuws:Lotus Exige S Roadster
Lotus Exige S Roadster is lichter dan gedacht »
autonieuws:Tesla
Tesla betaalt lening van 451 miljoen dollar terug »
pixel autowereld eind autowereld autowereld pixel
pixel pixel

Copyright 2000 - 2013 Autowereld.com | Adverteren | Redactie & Contact | Sitemap | Privacy Statement | rss
 

Creditcard | Specials Autosalon van Geneve | Parkeren Schiphol
Lease uw lease auto bij Justlease.nl | Alles op het gebied van online auto lease

Strato webhosting

Webhosting by Strato

     

pixel pixel