pixel Autowereld.com - Over audi en alle andere merken
autowereld.com
Autowereld.com - Het online automagazine voor de moderne automobilist
Autonieuws Ford Mondeo  
Autonieuws Ford Mondeo - Test Gordelairbag debuteert in Ford Mondeo
Autonieuws Ford Mondeo - Test Gordelairbag debuteert in Ford Mondeo
artikel doorsturenArtikel doorsturen
Artikel afdrukkenArtikel afdrukken
 
Zie ook
»
Meer autonieuws
»
Dossier: Ford
 
»
Dossier: Ford Mondeo 4-deurs
»
Ford Mondeo 4-deurs occasions
»
Nieuwprijzen Ford Mondeo 4-deurs

Gordelairbag debuteert in Ford Mondeo

donderdag 21 juni 2012
We kennen het veiligheidssysteem al uit Amerika, maar volgend jaar maakt de gordelairbag zijn oversteek naar ons vasteland. De volgende generatie Ford Mondeo zal namelijk als eerste in Europa uitgerust worden met dit type airbag. Een primeur.
Nu de meeste autofabrikanten de ‘standaard’ veiligheidsvoorzieningen onder de knie lijken te hebben en een groot deel van de nieuwe modellen 5 NCAP-sterren mogen noteren gaan fabrikanten op zoek naar nieuwe, innovatieve ideeën om de veiligheid van de passagiers en andere weggebruikers te vergroten. Dat resulteerde eerder al in de voetgangersairbag van Volvo en een rear-center airbag van Toyota. Nu is het Ford dat met een innovatie naar Europa komt. Een veelvoorkomend probleem bij aanrijdingen is dat de passagiers achterin letsel aan nek en hoofd oplopen vanwege het ontbreken van een frontale airbag. De Amerikaanse fabrikant claimt daar nu een oplossing voor te hebben gevonden.

Gordels
Het nieuwe systeem zit verwerkt in de veiligheidsgordels en zorgt ervoor dat deze openscheuren en opblazen als een airbag. Dit gebeurt uit een patroon dat onder de stoel is weggewerkt en gevuld met een koud gas dat het opblazen in 40 milliseconden kan voltooien. Het systeem heeft twee functies. Enerzijds wordt het hoofd opgevangen wanneer dat een klap naar voren maakt en anderzijds wordt de druk van de gordel over een vijfmaal zo groot oppervlak verdeeld waardoor de kans op borstletsel afneemt. Het systeem is volgens Ford vooral effectief voor ouderen en kinderen die relatief gevoelig zijn voor nek- en hoofdletsel.

Europa
Ford verkoopt de speciale airbags al sinds vorig jaar in de Verenigde Staten op de Ford Explorer en de Amerikaanse reacties zijn zeer positief, veertig procent van de klanten koos voor het nieuwe veiligheidssysteem. Volgend jaar gaat de nieuwe airbag de oversteek maken naar Europa en dan zal de Ford Mondeo het eerste model zijn dat ermee wordt uitgerust. Het is nog niet duidelijk of het systeem standaard op de Mondeo gemonteerd wordt of wat de eventuele meerprijs zal zijn.

 
 
 
autonieuws: Ford Mondeo
Veel voordeel op Ford Mondeo ECOnetic Lease
autonieuws: Ford Mondeo
Komst Ford Mondeo twee jaar uitgesteld
» Ford Mondeo behoudt 20%-status (autonieuws)  
» Nieuwe Ford Mondeo ook als Wagon en Hybrid gepresenteerd (autonieuws)  
» Ford lanceert nieuwe Mondeo met EcoBoost (autonieuws)  
» Uitrusting Ford Mondeo Trend uitgebreid (autonieuws)  
» Dit is de nieuwe Ford Mondeo! (autonieuws)  
» Nieuwe Ford Mondeo mag naar buiten (spyshots)  
Meer nieuws van deze week
 
:Win Fast & Furious prijzen!
Een schitterend prijzenpakket »
rijimpressies:Volkswagen Beetle Cabrio
Volkswagen Beetle Cabrio »
tuning:Land Rover Range Rover
Range Rover Mystére; aandachtstrekker pur sang »
autonieuws:Jeep Grand Cherokee
Jeep Grand Cherokee krijgt prijskaart »
autonieuws:Toyota-BMW sportauto
‘Toyota en BMW brainstormen over sportauto’ »
pixel autowereld eind autowereld autowereld pixel
pixel pixel

Copyright 2000 - 2013 Autowereld.com | Adverteren | Redactie & Contact | Sitemap | Privacy Statement | rss
 

Creditcard | Specials Autosalon van Geneve | Parkeren Schiphol
Lease uw lease auto bij Justlease.nl | Alles op het gebied van online auto lease

Strato webhosting

Webhosting by Strato

     

pixel pixel