pixel Autowereld.com - Over audi en alle andere merken
autowereld.com
Autowereld.com - Het online automagazine voor de moderne automobilist
Autonieuws BMW M3  
Autonieuws BMW M3 - Test Geen V8 maar 6-in-lijn voor nieuwe BMW M3
artikel doorsturenArtikel doorsturen
Artikel afdrukkenArtikel afdrukken
 
Zie ook
»
Meer autonieuws
»
Dossier: BMW
 
»
Dossier: BMW 3-serie
»
Nieuwprijzen BMW 3-serie

Geen V8 maar 6-in-lijn voor nieuwe BMW M3

dinsdag 22 mei 2012
Het duurt nog even voordat hij in de showroom staat, maar nu is al duidelijk dat BMW met de M3 na één generatie V8 weer terugkeert naar de lijnmotor. Hiermee wordt de nieuwe M3 weer helemaal historisch verantwoord.
Met het lanceren van een nieuwe 3-serie wordt automatisch reikhalzend uitgekeken naar de nieuwe M3. Hoewel nog minstens anderhalf jaar gewacht zal moeten worden op de volgende generatie van deze sportwagen draaien zowel het ontwikkelingsprogramma als de geruchtenmachine op volle toeren. Maakte BMW met de laatste generatie M3 voor het eerst de overstap naar een V8-motor, President van BMW Noord-Amerika Ludwig Willisch heeft nu tegenover het Amerikaanse M3-forum toegegeven dat de aankomende M3 (F80) weer teruggrijpt naar het verleden en een lijnmotor in het vooronder zal krijgen.

Historisch verantwoord
De eerste drie generaties van de M3 rolden allen met lijnmotors van de band en het was pas bij de vierde generatie dat BMW deze traditie doorbrak. De 4.0 liter V8 in de E90 bracht 420 pk naar de achterwielen terwijl de 4-cilinder in het origineel uit 1986 nog met 195 pk genoegen moest nemen. Een terugkeer naar de lijnmotor en het inleveren van twee cilinders hoeft potentiële kopers echter niet nerveus te maken. De nieuwe M3 belooft namelijk krachtiger, sneller, lichter en efficiënter te worden dan zijn voorganger en als we de geruchtenmachine moeten geloven zullen de achterwielen om en nabij de 450 pk te verwerken krijgen.

 
 
 
autonieuws: BMW M5
Kleine updates voor BMW M5 gelekt
autonieuws: BMW M3
BMW M: geen xDrive-vierwielaandrijving, M3 uitverkocht
» Heerlijke platen van de gefacelifte BMW M5 (spyshots)  
» BMW M5 met een sausje van Hamann (tuning)  
» BMW M GmbH en MotoGP vieren een feestje (autonieuws)  
» Vörsteiner geeft eerste beelden getunede M5 vrij (tuning)  
» BMW M3 sedan geeft zich meer bloot (spyshots)  
» BMW 1M krijgt opvolger (autonieuws)  
Meer nieuws van deze week
 
rijimpressies:Ford Fiesta
Ford Fiesta »
tuning:Audi R8 V10
Abt doet Audi R8 V10 opnieuw  »
autonieuws:BMW 2-serie
Daar aan de waterkant: naakte BMW 2-serie!  »
autonieuws:Skoda Superb
Skoda Superb en Superb Combi krijgen vanafprijs »
autonieuws:Citroën C4 Picasso
Eerste prijzen Citroën C4 Picasso bekend »
pixel autowereld eind autowereld autowereld pixel
pixel pixel

Copyright 2000 - 2013 Autowereld.com | Adverteren | Redactie & Contact | Sitemap | Privacy Statement | rss
 

Creditcard | Specials Autosalon van Geneve | Parkeren Schiphol
Lease uw lease auto bij Justlease.nl | Alles op het gebied van online auto lease

Strato webhosting

Webhosting by Strato

     

pixel pixel