pixel Autowereld.com - Over audi en alle andere merken
autowereld.com
Autowereld.com - Het online automagazine voor de moderne automobilist
Autonieuws Maserati compacte sportwagen  
Autonieuws Maserati compacte sportwagen - Test Maserati overweegt compacte sportwagen
artikel doorsturenArtikel doorsturen
Artikel afdrukkenArtikel afdrukken
 
Zie ook
»
Meer autonieuws
»
Dossier: Maserati
 

Maserati overweegt compacte sportwagen

woensdag 2 mei 2012
Het lijkt wel of menig fabrikant het ineens gemunt heeft op de Porsche Boxster. Kort nadat Jaguar en Mercedes groen licht hebben gegeven voor respectievelijk de F-type en SLC laat een topman bij Maserati weten ook wel oren te hebben naar een compacte sportwagen. Met middenmotor.

Jaguar, Mercedes-Benz en Alfa Romeo hebben de blauwdrukken al klaar en Infiniti en McLaren zoeken momenteel de haalbaarheid uit van een eigen compacte sportwagen. Waar die drang om Porsche te pesten ineens vandaan komt is ons een raadsel, maar we zijn er maar wat blij mee. Ook de komst van een model onder de GranTurismo zien wij graag tegemoet, zo ook Harald Wester, de CEO van Maserati.

Ferrari
Intern heeft Wester zijn wens voor een compacte sportwagen model al uitgesproken. Ondersteunt met enkele aangedragen kenmerken hoopt hij nu op goedkeuring van het Fiat-management. Zo zou de nog te lanceren Alfa Romeo 4C een geschikte basis voor de nieuwe Maserati kunnen zijn. Het gebruik maken van diens techniek zou meteen kostenbesparend werken. Maar de viercilinder turbomotor mogen de Alfisten houden. Wester opteert liever voor een geknepen versie van Maserati’s 4.7 liter V8. Ergens tussen de stoelen en de achteras moet die komen te liggen, terwijl Ferrari de versnellingsbak met dubbele koppeling zou kunnen leveren.

150.000 euro
Het is geen goedkoop concept dat Wester in zijn hoofd heeft, maar dat zou de sportauto toch al niet worden. Naast dure donoronderdelen wil hij de Maserati GranSport - zoals de auto nu al wordt genoemd - volhangen met carbon. Een prijskaartje van 150.000 euro is realistisch. De hete adem van Maserati in de nek voelen behoeft de Porsche Boxster dus nog niet meteen. Bovendien is het gewenste introductiejaar van 2015 nog best ver weg.

 
 
 
autonieuws: Maserati Ghibli
Meer foto´s van de Maserati Ghibli
autonieuws: Maserati Ghibli
Maserati Ghibli: alle motoren en specificaties
» De Maserati Ghibli is officieel (autonieuws)  
» Gelekt: Maserati Ghibli (autonieuws)  
» Maserati Ghibli bevestigd voor Shanghai (autonieuws)  
» Supersportwagen van Maserati op basis van LaFerarri (autonieuws)  
» Is dit de Maserati Ghibli? (autonieuws)  
Meer nieuws van deze week
 
autonieuws:Aston Martin CC100
Aston Martin CC100 Speedster Concept reïncarneert DBR1 »
autonieuws:BMW 5-serie en M5
BMW doet gefacelifte 5-serie en M5 uit de doeken »
autonieuws:BMW 6-serie Coupé
BMW 6-serie Coupé als M Sport Edition  »
rijimpressies:Ford Fiesta
Ford Fiesta »
tuning:Audi R8 V10
Abt doet Audi R8 V10 opnieuw  »
pixel autowereld eind autowereld autowereld pixel
pixel pixel

Copyright 2000 - 2013 Autowereld.com | Adverteren | Redactie & Contact | Sitemap | Privacy Statement | rss
 

Creditcard | Specials Autosalon van Geneve | Parkeren Schiphol
Lease uw lease auto bij Justlease.nl | Alles op het gebied van online auto lease

Strato webhosting

Webhosting by Strato

     

pixel pixel