pixel Autowereld.com - Over audi en alle andere merken

autowereld.com
Autowereld.com - Het online automagazine voor de moderne automobilist
Autonieuws Subaru Impreza STi CS400  
Autonieuws Subaru Impreza STi CS400 - Test Dit is Subaru’s RS500…euh…CS400
Autonieuws Subaru Impreza STi CS400 - Test Dit is Subaru’s RS500…euh…CS400
Autonieuws Subaru Impreza STi CS400 - Test Dit is Subaru’s RS500…euh…CS400
Autonieuws Subaru Impreza STi CS400 - Test Dit is Subaru’s RS500…euh…CS400
Autonieuws Subaru Impreza STi CS400 - Test Dit is Subaru’s RS500…euh…CS400
artikel doorsturenArtikel doorsturen
Artikel afdrukkenArtikel afdrukken
 
Bij dit artikel
+
Fotogallery
 
Zie ook
»
Meer autonieuws
»
Dossier: Subaru
 
»
Dossier: Subaru Impreza
»
Subaru Impreza occasions
»
Nieuwprijzen Subaru Impreza

Dit is Subaru’s RS500…euh…CS400

woensdag 26 mei 2010
De Ford Focus RS is een doorn in ’t oog van Subaru. En toen verscheen er ook nog een Focus RS500. ‘Het moet niet gekker worden’, moeten de Japanners gedacht hebben. Subaru sloeg de handen ineen met Cosworth en smeedde deze Impreza STi CS400.
fotoshow bekijk fotogallery »
Subaru en Cosworth hebben niets teveel gezegd. De Focus RS500 is een doetje vergeleken met deze Impreza. Met een acceleratie van 3,7 seconden van stilstand naar 100 km/h kan de Ford altijd maar knielen voor de opnieuw getoonde heerschappij van Subaru in de klasse van hot hatches. De topsnelheid van de bloedsnelle Japanner is begrensd op 250 km/h.

Motoroperatie
De indrukwekkende cijfers komen voort uit een nog verder opgevoerde 2.5 liter viercilinder turbomotor. Het totale vermogen bedraagt 400 pk en 540 Nm en is het resultaat van het monteren van sterkere zuigers, betere drijfstangen en een herontworpen koppakking. Ook de turbo en het motormanagement is nader onder de loep genomen.

Uitdossing
Om het toegenomen geweld bij te staan is de CS400 met 10 mm verlaagd en de spoorbreedte verbreed met 12 mm. Fikse 355 mm remschijven van specialist AP Racing nemen de stopkracht voor rekening. Optisch onderscheidt deze über-Impreza zich nauwelijks van andere STi’s. Een donkergekleurde grillestrip, een nieuwe achterspoiler en de speciale 18 inch wielen zijn de voornaamste verschillen aan de buitenzijde. Qua exterieurkleuren is er keus uit zilver, donkergrijs of rood. Binnenin tref je Recaro-kuipen, een middenconsole afgewerkt met pianolak en getint glas achter.

75 stuks
Hoe beestachtig de Subaru Impreza STi CS400 ook mag zijn, hij kent één nadeel ten opzichte van zijn grootste rivaal de Focus RS(500). Er worden slechts 75 exemplaren gebouwd en deze zijn allen bestemd voor Groot-Brittannië. Daar gaat ‘ie overigens € 58.300,- kosten.
autonieuws: Subaru Impreza XV
Prijzen Subaru Impreza XV
wallpapers: Subaru Impreza STi CS400
Subaru Impreza STi CS400
» Subaru Impreza STi CS400 (wallpapers)  
» Subaru Cosworth Impreza STI CS400 schudt wakker (autonieuws)  
» Subaru crossovert met Impreza XV (autonieuws)  
» Subaru WRX STi Trax (wallpapers)  
» Subaru Impreza WRX STI Carbon Concept (wallpapers)  
» Subaru Impreza WRC (wallpapers)  
Meer nieuws van deze week
 
tuning:Volkswagen Touareg
Lager en breder: Volkswagen Touareg by JE Design »
autonieuws:Hyundai ix20
Hyundai onthult nieuwe ix20 in Parijs »
spyshots:Ford Fiesta SUV
Wat doet Ford nu!? Baby Kuga onderweg! »
autonieuws:Citroën C4 Picasso (facelift)
Vernieuwde Citroën C4 Picasso »
spyshots:Bentley Continental GT
Onthullend: Bentley trekt Continental GT strak »
pixel autowereld eind autowereld autowereld pixel
pixel pixel Copyright © 2000 - 2010 Autowereld.com | Adverteren | Redactie & Contact | Sitemap | Goedkoop parkeren op Schiphol | rss
Managersonline.nl | Autowereld.com (BE) | Cabriowereld.com | Spyshots.nl | Modelauto's | Credit card vergelijk | Specials Autosalon van Parijs
Populaire modellen: Audi A1 | BMW X3 | Citroen DS3 | Hyundai ix35 | Mercedes SLS AMG | Peugeot 508 | VW Polo (Bluemotion)
pixel pixel